Suzuki Swift | 4 mln sztuk w 10 lat

Model Swift występuje w ofercie Suzuki już od 31 lat. W 2004 roku do sprzedaży trafiła przełomowa trzecia generacja modelu, a obecna, czwarta trafiła na rynek w 2010 roku. Przez 10 ostatnich lat światowa sprzedaż modelu przekroczyła 10 milionów egzemplarzy

Suzuki Swift 1.2 A/T Comfort | Test

Trzecia generacja Swifta, zastępująca poprzednika produkowanego od 1989 roku, stanowiła istotny przełom. Całkiem nowy model był początkiem programu odnowy światowej gamy produktowej marki. W kolejnym, 2005 roku rozpoczęto jego produkcję oraz dystrybucję na Węgrzech, w Indiach i Chinach. W 2010 roku wprowadzono czwartą generację Swifta, a w marcu 2012 roku do krajów produkujących ten samochód dołączyła Tajlandia.

Używany Suzuki Swift - ogłoszenia

W ciągu minionych 10 lat Suzuki sprzedało 4 miliony Swiftów, z czego 11 proc. w Japonii i około 19 proc. w Europie. Rynkiem o kluczowym znaczeniu są Indie, w których sprzedano połowę globalnego wolumenu, czyli około 2 milionów.

Obecnie Suzuki Swift jest produkowany w 8 państwach (Japonia, Węgry, Indie, Chiny, Malezja, Pakistan, Tajlandia, Wietnam). Auto jest oferowane na 140 rynkach na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki Swift | To już ponad 30 lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.