Panoz Esperante Spider 25th Anniversary

W tym roku marka Panoz obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji wypuściła limitowaną serię modelu Esperante

Ford F150 | Rocznik 2015 rusza na podbój

Firma powstała w 1989 roku i nazywa się Panoz Automotive Development Company. Jej siedziba jest w stanie Georgia. Produkcję samochodów rozpoczęto od modelu Roadster zbudowanego w stylu Lotusa Seven. Pod jego długą maską od początku montowano silniki V8 Forda. Model Esperante Spider zaprezentowano w 2000 roku.

Z okazji 25-lecia firma wypuści limitowaną do 50 sztuk serię rocznicową (25 Spiderów i 25 Spiderów GT). W stosunku do "seryjnych" egzemplarzy wprowadzono zmiany w konstrukcji poprawiające sztywność nadwozia. Należy do nich rama przedniej szyby wykonana z włókna węglowego. Wnętrze w całości pokryte jest tapicerką skórzaną najwyższej jakości, ale klient może zdecydować się na alkantarę.

Kup Forda z dużym silnikiem - Ogłoszenia

Pod maską znajdziemy oczywiście silnik Modular V8 ze stajni Forda. Podstawowy Spider może pochwalić się mocą 430 KM, wersja GT dzięki sprężarce mechanicznej ma ich 560. Na tym nie kończy się oferta Panoza, bowiem w związku z kooperacją z Elan Power Products, Esperante Spider GT może otrzymać 800-konny napęd.

Ceny zaczynają się od niespełna 180 tys. dolarów za Spidera i 205 tys. za Spidera GT.

ZOBACZ TAKŻE:

Silniki V8 | Kto opiera się jeszcze downsizingowi?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.