Cadillac | Modelowa ofensywa

Cadillac niedawno zaprezentował nowe wcielenie modelu Escalade, a już niedługo pojawi się również mniejszy SRX. Kolejne SUV-y i crossovery amerykańskiego producenta są już podobno w trakcie planowania

Niemiecki tuning amerykańskich aut

Jak wynika ze słów Uwe Ellinghausa - szefa marketingu ekskluzywnej marki General Motors, którego wypowiedzi cytuje magazyn Car & Driver, kolejnym modelem w tej klasie może być średniej wielkości crossover z trzema rzędami siedzeń. Prawdopodobnie będzie on bazował na tylnonapędowej platformie Omega, którą Cadillac wykorzysta także przy budowie zapowiadanej flagowej limuzyny.

Cadillac - Ogłoszenia

Możliwe jest również pojawienie się mniejszego od modelu SRX crossovera, który stanął by do rynkowej rywalizacji z Mercedesem GLA, BMW X1, i Audi Q3. Ta wiadomość może być interesująca również dla klientów w Europie, ponieważ Cadillac ponownie pojawi się na naszym kontynencie na przełomie 2015 i 2016 roku. Przednionapędowy Cadillac mógłby bazować na platformie GM, która posłużyła do budowy Buicka Encore, Opla Mokki i Chevroleta Traxa.

Poza spodziewanymi crossoverami i SUV-ami, Cadillac wprowadzi w najbliższym czasie trzy nowe modele. Będą to ATS-V, CTS-V oraz LTS - flagowa limuzyna.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac Elmiraj Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.