Policja się szkoli | Drogówka na torze "Kielce"

120 policjantów, którzy na co dzień jeżdżą nieoznakowanymi pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory, odbyło zaawansowane szkolenie w Szkole Jazdy Subaru na Torze Wyścigowym ?Kielce?.

Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję

Zajęcia odbywały się na przestrzeni lipca i sierpnia z użyciem samochodów, które użytkuje policja. Podzieleni na mniejsze zespoły, policjanci z całego kraju zrealizowali szkolenia, których program został przygotowany przez instruktorów SJS. Uwzględniono w nim specyfikę pracy w "drogówce", a także oczekiwania Komendy Głównej. Obejmował on łącznie dwa dni dynamicznych zajęć na torze wyścigowym.

Pierwszego dnia skupiono się na podstawach techniki bezpiecznej jazdy, takich jak jak właściwa pozycja czy praca rąk na kierownicy. Była to również okazja do wytrenowania odpowiednich reakcji w sytuacjach awaryjnych, doskonalenia technik hamowania z użyciem nowoczesnych systemów z zakresu bezpieczeństwa czy ćwiczenia odruchów podczas omijania przeszkód. W tym celu wykorzystane zostały płyta poślizgowa oraz sekcje zakrętów o różnej przyczepności.

Drugi dzień szkolenia obfitował natomiast w pracę nad opanowaniem samochodu w poślizgu oraz bardzo dynamiczne ćwiczenia podczas jazdy z dużymi prędkościami. Nabyte umiejętności, które przydadzą się w walce z piratami drogowymi. Do tego celu wykorzystany został m.in. odcinek dużej pętli Toru "Kielce".

ZOBACZ TAKŻE:

Radiowozy policji w Dubaju

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.