Salon Paryż 2014 | Land Rover Discovery Sport | Baby "Disco"

Land Rover opublikował oficjalne zdjęcia nowego modelu Discovery Sport. Następca Freelandera zadebiutuje na początku października na salonie samochodowym w Paryżu

Land Rover Discovery XXV Special Edition

To pierwszy przedstawiciel nowej, większej rodziny Discovery. Sport przedstawia przyszły kierunek stylistyczny brytyjskiej marki. Patrząc na nowy model Land Rovera od razu przychodzi nam na myśl Range Rover Evoque, zwłaszcza z przodu. Discovery Sport będzie można zamówić w wariancie siedmioosobowym. Nowością będzie również poduszka powietrzna, chroniąca pieszego podczas kolizji (to rozwiązanie znamy już z Volvo V40).

Kompaktowy SUV został zaprojektowany głównie z myślą o użytkowaniu na utwardzonych drogach, ale nie zapomniano także o jego zdolnościach terenowych, które są przecież wizytówką Land Rovera. Na pokładzie znajdziemy zatem system Terrein Response, a auto może pokonywać spore wzniesienia, ma 25-stopniowy kąt natarcia, 31-stopniowy kąt zejścia i 21-stopniowy kąt rampowy, a maksymalna głębokość brodzenia wynosi 600 mm.

Używany Land Rover Freelander - ogłoszenia

Gama jednostek napędowych będzie składać się z czterocylindrowych silników, dwulitrowego, 240-konnego, doładowanego benzyniaka Si4 i wysokoprężnego motoru o pojemności 2,2 litra i mocy 150 KM. Później do oferty dołączy ekonomiczny wariant ED4 z turbodieslem 2.2 i napędem na jedną oś. Poza wyborem rodzaju napędu, klienci będą mogli dopasować do własnych upodobań skrzynię biegów - Land Rover proponuje 6-stopniową ręczną przekładnię lub nowy, 9-biegowy automat.

Sprzedaż Land Rovera Discovery Sport rozpocznie się na początku 2015 roku. Ceny modelu nie są jeszcze znane.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Sport SVR | Takiego jeszcze nie było

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.