ROCK IN TRACK | Pożegnanie wakacji z Tor Poznań Trackday

7 września na Torze ?Poznań? dobędzie się nieszablonowa impreza z cyklu Tor Poznań Track Day, jaką będzie ROCK IN TRACK - POŻEGNANIE WAKACJI Z TOR POZNAŃ TRACK DAY

KLR | Tor Poznań | Relacja: Lubas o włos

W tym dniu poza szybkimi samochodami na nitce toru zobaczyć będzie można kilkudziesięciu biegaczy i cyklistów, którzy w ramach pierwszego w historii Toru "Poznań" - "DUATHLON TOR POZNAŃ" (start godz. 12.30) pokonają dystans ponad 18 km. Dla najmłodszych miłośników motoryzacji przygotowano szereg edukacyjno-rozwojowych gier i zabaw poprzez sztukę, a dla starszych niecodzienną ucztę muzyczną w postaci koncertów zespołów muzycznych, zarówno stawiających pierwsze kroki na scenie, jak i tych o dużym doświadczeniu scenicznym. Kulminacją wydarzenia będzie koncert z serii GENESIS Classic w wykonaniu Raya Wilsona z zespołem, ostatniego wokalisty legendarnej grupy (godz. 17.00).

Organizatorem motoryzacyjno-rodzinnego pikniku jest Automobilklub Wielkopolski wraz z Stowarzyszeniem EnterArt i Pracownią Artystyczną LUPA , Carrera Cars Team oraz Poland Running Academy.

Wiodącą ideą edycji jest pokazanie dzieciom i młodym ludziom, w przystępny sposób, różnych form aktywności umysłowej i artystycznej, która jest alternatywą dla popularnego aktualnie funkcjonowania w wirtualnym świecie. Poprzez atrakcyjną formę wydarzenia, można zetknąć się w jednym miejscu i w krótkim czasie z motoryzacją, sztuką, sportem, muzyką na żywo... Jest szansa, że młody człowiek właśnie w tym momencie otrzyma bodziec, który pozytywnie wpłynie na jego przyszłość.

Poza kierowcami nabierającymi szlifów pod okiem doświadczonych instruktorów i prezentujących bolidy tak zacnych marek takich jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, McLaren, BMW, czy Radical na terenie toru zobaczyć, usłyszeć i osobiście wziąć udział można będzie w szeregu atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o małych jak i dużych uczestnikach pikniku. Na scenie poza Rayem Wilsonem usłyszymy Michała Kowalonka z zespołem oraz takie grupy jak Lumikulu, Last Minute, Shelter, Disweather. W przerwach między koncertami wystąpią dzieci szkolące się w Instytucie Muzycznym Via Artis. Odbędzie się pokaz parkour grupy Flow Motion oraz specjalny pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Automobilklubu Wielkopolski. Będzie miała wtedy również miejsce Aukcja Samochodów Klasycznych, podczas której będzie okazja do powiększenia swojej kolekcji.

Dmuchane zjeżdżalnie wraz z obowiązkową watą cukrową to tylko jedne z atrakcji dla najmłodszych. Pod okiem Luizy Niedźwieckiej-Kowalonek i Michała Kowalonka z ENTER ART Stowarzyszenie Artystów oraz Pracowni artystycznej LUPA, którzy stworzyli i koordynują strefę EDU-ART, na dzieci czekać będą trenerzy i animatorzy różnych dziedzin sztuki: PRACOWNIA "SKŁAD KULTURALNY" - pobudzi wyobraźnię podczas zajęć z książkami, pozwoli odkryć inne znaczenia czytanych fragmentów bajek. ARTMODA - Wariacje z tkaninami - warsztaty artystyczne dla całych rodzin, których efektem będą własnoręcznie wykonane zwierzaki-przytulanki, Via Artis warsztaty muzyczne - każde dziecko będzie mogło spróbować zabawy i gry na różnych instrumentach od gitary po perkusję,  Radosna Twórczość - zajęcia plastyczne, kreacje z masy solnej, KS Flow Motion - zajęcia ruchowe - parkour! Born to Dance to możliwość wyrażenia siebie poprzez taniec: ćwiczenia, zabawy i pokazy taneczne. KIDDIE CO to działalność ściśle związana z artystyczną aktywnością dzieci i młodzieży. A jej nazwa nie przez przypadek nawiązuje do swego rodzaju "dziecięcej korporacji". Naszym głównym założeniem jest bowiem "produkowanie" oryginalnych jakości artystycznych, w których dziecko, młody człowiek, to fundament i siła napędowa do tworzenia  niewymuszonych, swobodnych ale dopracowanych i wysublimowanych projektów. Partnerem  Strefy EDU-ART jest CELIKO.

Tor Poznań Track Day 2014

Strefa SPORT to poza pierwszym w historii DUATHLONEM TOR "POZNAŃ" oraz biegiem 4km RUN Tor Poznań także widowiskowe pokazy parkour w wykonaniu grupy z KS Flow Motion. Sportowych emocji dostarczy też ekipa AKADEMII KREATYWNEGO FUTBOLU podczas warsztatów piłkarskich, konkursów oraz meczu pokazowego!

W strefie MOTO poza wspomnianymi samochodami egzotycznymi, dzięki zespołom wyścigowym Basenhurt A&T Racing Team, Carrera Cars Team, Radical Motorsport Polska, Autoprezent oraz Devil-Cars z bliska będzie można zobaczyć niesamowite sportowe bolidy startujące w wielu cyklach wyścigowych. Niezwykłym wydarzeniem będzie "Człowiek vs. Maszyna" - pojedynek gigantów w wyścigu na prostej startowej: Najszybszy biały człowiek na świecie na dystansie 200 m Marcin Urbaś vs. Carrera Cars Team Porsche 911 GT3! Moto to również ŻUŻEL którego emocje przybliży inicjatywa SPORTOWY GOLAJ wraz z PSŻ.

Zorganizowana zostanie wystawa OLD i YOUNGTIMERÓW z wyjątkowymi eksponatami prezentowanymi przez Poznańskie Klasyki Nocą, Komisję Pojazdów Zabytkowych i Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski.

Szkoła driftingu Macieja Polody - Triumfatora European Drift Championship pokaże jak prawidłowo jeździć bokiem w emocjonującym pokazie na prostej startowej. Ekipa SPEED DAY organizująca szkoleniowe jazdy motocyklami na Torze "Poznań" wykona pokaz STUNTU motocyklowego. Porsche Centrum Poznań oraz sieć salonów POL-CAR będą prezentowali najciekawsze i nietuzinkowe modele dostępne w sprzedaży.

Zakończeniem i podsumowaniem imprezy będzie uroczysty bankiet podsumowujący ROCK IN TRACK - Pożegnanie Wakacji z Tor Poznań Track Day, który odbędzie się w Restauracji Taste_IT hotelu HOT_elarnia Puszczykowo, gdzie podczas kameralnego spotkania z cyklu ART_Time Ray Wilson zaprezentuje akustyczne aranżacje swoich hitów. Harmonogram godzinowy: . 08:00 Początek Tor Poznań Track Day . 12:00 Początek atrakcji dla publiczności opisanych powyżej w tym: . na prostej start-meta: . 12:15 Start DUATHLON Tor Poznań oraz 4km RUN Tor Poznań . 12:20 Pokaz Driftu w wykonaniu Macieja Polody . 12:25 Pokazy Stuntu motocyklowego Speed Day oraz Sportowy Golaj

. na scenie - od 12:30 występy i pokazy zaproszonych grup artystycznych: . Lumikulu . Disweather . Shelter . Last Minute . Michał Kowalonek 17:00 GENESIS Classic - Ray Wilson

Szczegółowy kalendarz Tor Poznań Track Day, więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na oficjalnej stronie www.tptd.pl . Na miłośników torowej jazdy dodatkowe atrakcje, w tym zdjęcia i filmy, czekają na oficjalnych profilach imprezy na Facebooku - www.facebook.com/TPoznanTrackDay ,Twitterze - www.twitter.com/tptd.pl i YouTube - www.youtube.com/tptdpl

ZOBACZ TAKŻE :

Porsche Cayman S - Test | Żarty się skończyły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.