Milionowy silnik Toyoty z polskiej fabryki w Jelczu

21 sierpnia 2014 roku o godz. 11:30 z linii produkcyjnej fabryki Toyota Motor Industries Poland (TMIP) zjechał milionowy produkt. Był to silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litra, przeznaczony do fabryki Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) w Burnastone w Wielkiej Brytanii

Splash w motoryzacji | Prezydent Toyoty Akio Toyoda

Prezes Kazunari Masuoka w liście skierowanym do załogi TMIP z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza, powiedział między innymi:

21 sierpnia bieżącego roku to ważny dzień w historii działalności fabryki TMIP. Z okazji tego wydarzenia pragnę podziękować wszystkim Wam za codzienny trud i zaangażowanie w pracę (...). Wielu z Was z pewnością pamięta początki działalności fabryki TMIP, pierwsze instalacje maszyn oraz pierwsze próby produkcyjne i rozpoczęcie produkcji masowej silnika AD a potem ND. (...) Przed nami kolejne zawodowe wyzwania. Przed nami także - bo już na wiosnę przyszłego roku - 10 rocznica uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP. To kolejny duży kamień milowy w historii naszej firmy.

Toyota Aygo - Ogłoszenia

Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Produkcja pięćsetnego silnika miała miejsce w październiku 2009 roku. Milionowy egzemplarz "made in Jelcz-Laskowice" to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 litra. W montowni TMUK, do której silnik ma być dostarczony z początkiem września br., milionowa jednostka zostanie zamontowana w samochodzie Toyota Avensis.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Yaris | Pierwsza jazda | Maksymalistyczne zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.