Chevrolet odbuduje trzy zniszczone Corvette

Chevrolet i National Corvette Museum, w którym w lutym zawaliła się podłoga, odbudują trzy zniszczone w tym zdarzeniu Corvette

60 lat Chevroleta Corvette

Procesowi restauracji w warsztatach General Motors zostanie poddany prototypowy model Corvette "Blue Devil" ZR-1 z 2009 roku, milionowy egzemplarz Corvette z 1992 roku i model z 1962 roku. Pozostałych pięć aut zostanie wystawionych w muzeum w takim stanie, w jakim zostały wyciągnięte po katastrofie w budynku.

Zobacz ceny używanych Corvette w Polsce

Naszym celem była pomoc National Corvette Museum po smutnym wydarzeniu, jakie dotknęło to miejsce w efekcie czego zniszczeniu uległo 8 aut. Po wyciągnięciu aut okazało się, że restauracja wszystkich będzie niepraktyczna, ponieważ tak mało zostało do jakiekolwiek naprawy. Paradoksalnie zniszczone auta mają swoją historyczną wartość, gdy zostaną pokazane w obecnym stanie" - powiedział Mark Reuss - wiceszef GM.

Z ostatnim zdaniem ciężko się nie zgodzić, gdyż lutowe zawalanie się podłogi w muzeum znacząco wpłynęło na zwiększenie się liczny odwiedzających, a informacja o restauracji zniszczonych aut została ogłoszona w 20. rocznicę powstania National Corvette Museum.

Wizyta w Muscle Car City na Florydzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.