Salon Moskwa 2014 | Łada, jakiej nie znacie

VAZ, producent samochodów marki Łada ma szansę na wejście w XXI wiek. Pokazane w Moskwie samochody nie odbiegają wyglądem od konkurencji

Łada X Ray Concept

Ostatnią nowością modelową Łady była Granta. To niezbyt nowoczesny sedan o stonowanym, dość zachowawczym wyglądzie. Jego zaletą ma być niska cena. Ale Rosjanie nie zamierzają pozostawać przy tej pozycji przez kolejne dekady. We współpracy z Nissan-Renault VAZ przygotowuje znacznie ciekawsze modele.

W Moskwie zaprezentowano dwa prototypy. Pierwszy to sedan segmentu B nazwany Vesta, drugi to crossover Xray 2. Stylistyka obydwu modeli jest kontynuacją pokazanego dwa lata temu prototypu Xray. Autorem wszystkich trzech jest Steve Mattin, były designer Mercedesa i Volvo. Wpływ szwedzkiej marki widać zwłaszcza w tylnej części modelu Xray 2.

Nissan Micra - Ogłoszenia

Obydwa modele bazują na platformie B Nissana co oznacza, że powstaną na tej samej bazie co Micra, Juke, Note, czy Datsun Go. Do napędu zostaną użyte silniki benzynowe o spektrum mocy 87-114 KM. Przygotowania do produkcji seryjnej mają zająć nie więcej, niż 18 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? Top 25

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.