Bentley Mulsanne Cabrio | A jednak powstanie

Rok po ogłoszeniu zaprzestania prac nad kabrioletem bazującym na modelu Mulsanne Bentley postanowił wznowić projekt

Bentley | Będzie sportowe coupe?

Bentley Azure był jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych kabrioletów na świecie. Przy nim Continental GTC to dosłownie ubogi krewny. Azure był kierowany nie do piłkarzy, celebrytów i "bulionerów", a do ludzi o najwyższym statusie majątkowym.

Tak też będzie z nowym kabrioletem budowanym na modelu Mulsanne. Rok temu prace nad tym samochodem zostały przerwane z obawy o niskie zainteresowanie, a co za tym idzie, nierentownością projektu. Model Azure powstawał średnio w liczbie ok. 150 sztuk rocznie. Rekordowy był rok 2007, kiedy to fabrykę w Crewe opuściło 350 egzemplarzy tego modelu. ryzyko jest więc spore.

Bentley nie musi być (bardzo) drogi - Ogłoszenia

Prototyp Mulsanne Cabrio został pokazany podczas Pebble Beach Concours d'Elegance w 2012 roku, za czasów Wolfganga Duerheimera na stanowisku CEO. Rok temu jego następca, Wolfgang Schreiber, wstrzymał prace. Teraz, gdy Duerheimer powrócił na stanowisko CEO, postanowił wznowić projekt. Pod względem technicznym następca Azure będzie identyczny z Mulsanne. Nie wiadomo na jaką nazwę zdecyduje się Bentley. Dowiemy się tego bliżej premiery, która odbędzie się za 2 lub 3 lata.,

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley zaczyna odliczanie do premiery SUV-a

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.