Inter Cars Motor Show | Motoryzacyjny sen

Do Twoich uszu dociera odgłos silnika odrzutowego. To jednak nie samolot, a mknący przed Tobą samochód Jet Car o mocy 15 tysięcy koni mechanicznych. Chwilę wcześniej w tym samym miejscu driftowały kilkutonowe ciężarówki, a nad nimi przelatywali motocykliści wykonujący podniebne ewolucje

Truck Show na Inter Cars Motor Show!

Za chwile rozpoczną się zawody w widowiskowej jeździe w kontrolowanym poślizgu, po których Hołowczyc, Kuzaj i Kościuszko zaprezentują swoje umiejętności za kierownicą samochodów rajdowych a to wszystko tylko mały procent atrakcji, które mają Cię spotkać. Motoryzacyjny sen? Nie - to Inter Cars Motor Show!

Świat motorsportu w jednym miejscu - to hasło, które doskonale oddaje ideę Inter Cars Motor Show. W trakcie dwóch dni pokazów widzowie będą mogli zobaczyć wiele motoryzacyjnych atrakcji oraz gwiazd. 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski oraz 3. runda STW Drift Challenge z pewnością zaspokoją wymagania nawet najbardziej wybrednych fanów driftingu. Podczas Drag Race widzowie będą mogli zobaczyć Grzegorza Staszewskiego za kierownicą Corvette by VTG, z którą wygrał niezliczoną ilość zawodów na 1 mili. Poza tym pojawi się kilka innych maszyn ze stajni VTG, a także samochód odrzutowy, motocykl odrzutowy oraz profesjonalny dragster - wszystko to za sprawą obecności Gerda Habermanna.

Na warszawskim Lotnisku Bemowo pojawią się również samochody Rallycross, które dadzą dynamiczny pokaz jazdy samochodami przystosowanymi do tego coraz bardziej popularnego sportu. Jeśli chodzi o samochody typowo rajdowe, to będzie można zobaczyć popisy takich sław jak Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj i Michał Kościuszko, którzy w trakcie Rally Show zademonstrują swoje możliwości. Swoje przejazdy pokazowe zademonstrują również auta biorące udział w wyścigach Volgswagen Castrol Cup (za kierownicą m.in. Jerzy Dudek!).

Znajdzie się też coś dla dużych chłopców! 4 ciężarówki - dwie driftujące ze stajni STW, Grzegorz Baran ze swoim MANem, którym startuje w Rajdzie Dakar, oraz Jochen Hahn z bestią, którą od trzech lat regularnie wygrywa Mistrzostwa Świata Ciężarówek! To niesamowite, jak te kilkutonowe kolosy potrafią przyspieszać i manewrować

Fanom jednośladów polecamy pokazy FMX, czyli podniebnych akrobacji na motocyklach. Pojawią się nie tylko wybitni Polacy uprawiający tę dyscyplinę, ale również uznani zawodnicy z całego świata. I skoro już przy popisach motocyklowych jesteśmy, to nie można przegapić Moto Stuntu - iście kaskaderskich popisów w wykonaniu Polaków należących do światowej czołówki (Sunter13, Raptowny, Beku, Fragment). Nie zabraknie pokazów Supermoto w wykonaniu zawodników ścigających się w Mistrzostwach Polski tych wszechstronnych jednośladów, a także Globe of Speed - metalowej kuli, w środku której krążyło będzie trzech motocyklistów! Sporo tego, prawda? A to nie wszystko! W sobotę o 16:00 odbędzie się próba bicia Rekordu Guinnessa, w trakcie której 100 samochodów będzie jednocześnie paliło gumę!

A jest jeszcze przecież Nocne Motor Show - impreza, która rozpocznie się w sobotę, 6 września, o godzinie 20:00. Widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie wymienione atrakcje w formie o wiele bardziej dynamicznej, bez przestojów - jeden przejazd za drugim. Wszystko w towarzystwie świateł, efektów pirotechnicznych i przy dźwiękach dobrej muzyki. Tego po prostu nie można przegapić. Jeśli choć trochę lubisz motorsporty w jakiejkolwiek postaci, to jest to wydarzenie obowiązkowe. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.intercarsmotorshow.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Krzysztof Hołowczyc | Wywiad | Świadomy swoich możliwości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.