Buick Cascada | Cabrio z Polski na amerykańskie wybrzeża?

Koncern General Motors prawdopodobnie już niedługo zaprezentuje na amerykańskim rynku produkowanego w Polsce Opla Casacadę. Na jego grillu zamiast błyskawicy w okręgu pojawi się logo Buick

Zobacz wszystkie części testu długodystansowego Opla Cascady

O wprowadzeniu przez GM średniej wielkości kabrioletu mówiło się już od jakiegoś czasu. Plotki te podgrzały informacje o tym, że Opel AG wystąpił o zastrzeżenie na terenie Stanów Zjednoczonych nazwy Cascada oraz fakt, że kilka egzemplarzy zostało przyłapanych w towarzystwie Buicka Verano (bazującego na Oplu Astra), podczas testów przy wysokich temperaturach w Death Valley. Ostatecznym potwierdzeniem, że w przyszłym roku Buick Cascada pojawi się na drogach Ameryki Północnej wydaje się być informacja, że właśnie taki samochód został zaprezentowany podczas okresowego spotkania dealerom marki Buick-GMC.

Sprawdź specjalną ofertę na Opla Cascadę

Może to oznaczać, że w gliwickiej fabryce, w której obecnie powstaje Opel Casacada, zostanie zwiększona produkcja, a z taśm zjadą amerykańskie Buicki. Istnieje jednak możliwość, że Buick Cascada zjedzie z fabryki GM w Michigan, gdzie obecnie produkowany jest także model Verano. Decyzja w tej sprawie nie jest jeszcze znana. Dla klientów zza Oceanu podstawową i prawdopodobnie jedyną jednostką napędową będzie silnik 1.6 SIDI Turbo, który generuje 200 KM. W Europie dostępne są jeszcze silniki 1.4 Turbo i dwulitrowy turbodiesel CDTI.

ZOBACZ TAKŻE :

50 lat studia projektowego Opla | Najciekawsze projekty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.