Salon Paryż 2014 | Zapowiedź nowego Infiniti

Podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Paryżu Infiniti zaprezentuje kolejny koncept, zwiastujący model produkcyjny

Infiniti Q70 | Lifting i wersja L

Na obecną chwilę nie wiemy co to będzie za samochód. Spekuluje się, że może nim być crossover QX30, czyli rywal dla Audi Q3 czy Mercedesa GLA, który mógłby trafić do sprzedaży w 2015 roku.

Używane Infiniti? Sprawdź ogłoszenia

Przy okazji publikacji wyników sprzedaży za pierwsze półrocze, Infiniti potwierdziło, że nadal będzie tworzyć ciekawe pojazdy koncepcyjne (w 2013 roku model Q30 Concept we Frankfurcie, w styczniu 2014 Q50 Eau Rouge w Detroit), które będzie można zobaczyć na najważniejszych imprezach motoryzacyjnych. W późniejszym czasie mają one trafiać do produkcji, rozszerzając gamą modelową marki.

W ciągu najbliższych pięciu lat oferta Infiniti ma powiększyć się aż o 60 proc., a liczba dostępnych silników i przekładni przynajmniej się podwoi. Do końca tej dekady Infiniti będzie oferować osiem różnych linii sedanów i coupe oraz sześć linii crossoverów i SUV-ów, które będą napędzane silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi, układami hybrydowymi (w tym plug-in) oraz silnikami elektrycznymi.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50S Hybrid AWD | Test | Podgryźć Niemców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.