Ile Arabowie płacą za transport swoich aut do Europy?

Londyn - stolica Wielkiej Brytanii i jedno z najbardziej wielokulturowych miast na świecie. Częstym widokiem na ulicach Londynu są luksusowe samochody zarejestrowane w krajach Bliskiego Wschodu. Zastanawialiście się kiedyś jak się tam znalazły?

Najchętniej kupowane auta w Zatoce Perskiej

Brytyjski dziennik Daily Mail postanowił sprawdzić jak kosztujące nawet kilka milionów złotych Ferrari, Bugatti, Lamborghini czy Mercedesy trafiają na londyńskie ulice. Okazuje się, że bogaci przedstawiciele takich krajów jak Katar, Arabia Saudyjska czy Kuwejt, na kilkutygodniowe wyjazdy do Londynu i np. hiszpańskiej Marbelli, swoje ulubione auta wysyłają transportem lotniczym.

Lamborghini z drugiej ręki - ogłoszenia

Najczęściej korzystają oni z usług Qatar Airways, który w swojej ofercie posiada pozycję transportu mienia. Do tego celu służy cała flota samolotów Airbus A330, z których każdy może zabrać nawet 31 samochodów. Samoloty pokonują średnio 3000 km, a całą logistyką zajmują się specjalni agenci. Koszt takiej usługi to od 6 do nawet 12 tys. funtów w jedną stronę. Podróż w dwie strony może więc kosztować ponad 20 tys. funtów, czyli ok. 100 tys zł. Wszystko po to aby w trakcie wakacji w Londynie móc zabłysnąć na ulicach Knightsbridge i innych ekskluzywnych dzielnic lub miast.

Czym jeżdżą w Dubaju?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.