Saleen FourSixteen | Debiut w Pebble Beach

Saleen podjął się odważnego zadania. Jego najnowsze dzieło to podrasowana Tesla S. Ile można wycisnąć z auta elektrycznego?

Prędkość maksymalna | Kto wygrywa ten wyścig?

Tesli S nie trzeba przedstawiać. To luksusowa limuzyna rodem ze Stanów Zjednoczonych o napędzie elektrycznym. Jest ekologiczna, cicha i szybka. Ale każdy samochód może być jeszcze szybszy, Saleen postanowił spróbować swoich sił i zmierzył się z tuningiem modelu S.

Na nowy wygląd zewnętrzny składają się 21-calowe koła, nowy zderzak przedni, maska z motywem litery V, czy dyfuzor wykonany z włókien węglowych. We wnętrzu znajdziemy dwukolorową tapicerkę z perforowanej skóry z kontrastującymi szwami.

Na warsztat trafiła wersja P85, co oznacza pakiet akumulatorów zdolnych do pokonania 426 km. Moc silników elektrycznych wynosi 416 KM, a moment obrotowy to imponujące 600 Nm. Saleen nie zmieniał nic w powyższej konfiguracji, ale to wcale nie oznacza, że nie przeprowadzono żadnych modyfikacji. Zastosowano bardziej wydajny układ chłodzenia,  poprawiono zarządzanie momentem obrotowym, a reakcja na gaz jest o wiele bardziej bezpośrednia, dzięki czemu poprawiły się osiągi auta.

Tesla - Ogłoszenia

Saleen zatroszczył się, by FourSixteen, jak nazwano swoje dzieło, prowadził się lepiej od oryginału. Zastosowano zatem twardsze zawieszenie, ale można też zamówić w pełni regulowany "zawias". Na liście wyposażenia dodatkowego znajduje się jeszcze MaxGrip, dyferencjał o przełożeniu 11,39:1 gwarantujący poprawę wartości przyspieszeń.

Ceny Saleena FourSixteen zaczynają się od 152 tys. dolarów, wliczając już cenę bazowej Tesli S. Na realizację zamówienia trzeba czekać od 6 do 8 tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla X 2015 | SUV ze skrzydłami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.