Ferrari 250 GTO | Najdroższy samochód sprzedany na aukcji

W rekordowe 10 minut dom aukcyjny Bonhams zlicytował w Kalifornii Ferrari 250 GTO za 28 115 458 euro.

Były warte fortunę, ale... | Najdroższe wypadki w dziejach

Ferrari 250 GTO z numerem nadwozia 3851GT jest najdroższym samochodem na świecie sprzedam na aukcji. Specjaliści z Bonhams już wcześniej spekulowali, że to auto osiągnie rekordową kwotę sprzedaży. Zlicytowane Ferrari 250 GTO napędzane jest trzylitrowym, 12 cylindrowym silnikiem. W 1962 roku zostało sprzedane francuskiemu kierowcy wyścigowemu Jo Schlesserowi. W tym samym roku, na torze Monthléry (Francja) zginął w nim były zawodowy narciarz i początkujący kierowca wyścigowy  Henri Oreiller. Mocno uszkodzone auto trafiło do naprawy do głównej siedziby Ferrari w Maranello.

Ile kosztuje używane Ferrari w Polsce?

Już rok później znowu się ścigało. Nie tylko w wyścigach torowych, ale i górskich. W 1965 roku kupił go milioner sprzedający wodę mineralną - Fabrizio Violati, który teraz postanowił uszczuplić swoją kolekcję Ferrari o nazwie "Maranello Rosso Collection" właśnie o ten model.

Ferrari 250 GTO jest bardzo pożądanym autem wśród kolekcjonerów. Produkowane było w latach 1962 - 1964. Powstało tylko 39 egezmplarzy. Ostatnio sprzedane 250 GTO było jeszcze droższe. W lipcu 2012 roku były samochód Stirling Mossa sprzedano za 35 mln euro. Nie była to jednak aukcja tylko prywatna transakcja. Ostatni rekord, który padł podczas licytacji należy do Srebrnej Strzały Mercedesa Typ W196, która miała miejsce w Goodwood. Auto kosztowało 23 mln euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Abarth 500 Ferrari Dealers Edition | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.