Volkswagen Golf Variant | Dwa miliony sztuk

11 sierpnia z taśmy produkcyjnej zakładu Volkswagen Sachsen GmbH w Zwickau zjechał dwumilionowy Golf. Jubileuszowe auto to Golf Variant Highline w kolorze białym, z silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM i pakietem R-Line Exterieur

Volkswagen Golf Variant - test

Variant to druga, najpopularniejsza wersja Golfa po hatchbacku. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1993 roku w Wolfsburgu i Osnabrück. Później samochód montowany był także w Bratysławie (Słowacja). Od 2007 roku Golf Variant produkowany był w Volkswagen de México w Puebli, gdzie z taśm produkcyjnych zjechało ok. 700 000 egzemplarzy piątej i szóstej generacji modelu.

Oferty specjalne na nowe Volkswageny

Od maja 2013 roku Golf VII Variant produkowany jest tylko w Zwickau. W 2015 roku rozpocznie się równoległa produkcja tego modelu także w zakładach w Puebli.

"Ten jubileusz produkcyjny jest kolejnym kamieniem milowym w ponad 20-letniej historii Golfa Varianta. Świadczy on o popularności tego samochodu wśród klientów, wynikającej z doskonałej koncepcji samego produktu oraz z zaangażowania całej załogi zakładu Zwickau" - powiedział Thomas Ulbrich, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. produkcji i logistyki.

W fabryce w Zwickau oprócz Golfa Varianta od października produkowany będzie także nowy Passat Variant. Od 1990 roku z taśm produkcyjnych tego zakładu zjechało łącznie 4,6 mln Volkswagenów.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Passat | Odsłona ósma

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.