Nowe Volvo XC90 na platformie SPA

Volvo ujawniło kolejne informacje o nowym XC90. Flagowy SUV będzie pierwszym autem zbudowany na nowej platformie SPA, dającej wiele korzyści. Na tym podwoziu będą tworzone kolejne modele szwedzkiej marki

Pierwsza generacja Volvo XC90 przechodzi do historii

Scalable Product Architecture (SPA) znacznie uprości i skróci proces produkcji oraz obniży koszty. Wszystkie modele od serii 60 do 90 będą powstawały na jednej linii produkcyjnej. Nowa płyta podłogowa dała wiele swobody inżynierom i projektantom. SPA wyeliminowała wcześniejsze ograniczenia w takich kwestiach jak: rozstaw osi, wysokość samochodu czy jego przodu.

Używane Volvo XC90 - ogłoszenia

Architektura została zaprojektowana tak, aby ułatwić integrację nowej technologii w ramach szybko zmieniających się obszarów, takich jak mikroprocesory, czujniki czy kamery. Ułatwia to wprowadzanie nowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz umożliwia szybkie reagowanie na nieustannie pojawiające się nowe multimedia i ich implementację.

Dzięki nowej platformie samochód jest lżejszy, bezpieczniejszy i ma więcej miejsca w środku. Podwozie auta nie wymaga modyfikacji w przypadku wersji hybrydowej. SPA umożliwi również zastosowanie szeregu kamer i czujników systemów bezpieczeństwa.

Nowe Volvo XC90 zostanie oficjalnie zaprezentowane pod koniec sierpnia. Auto trafi do sprzedaży pod koniec tego roku, pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Zajrzyj do środka nowego Volvo XC90

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.