Skoda napędza wyścig ŠKODA CYKLO Gdynia

Już za niecały miesiąc, 7 września w Gdyni, odbędzie się kolarskie wydarzenie, podczas którego Skwer Kościuszki stanie się miejscem startu największej imprezy kolarskiej na Pomorzu. Na 3 dystansach do walki stanie 1 500 zawodowców i amatorów

Konkurs | Przetestują nową Skodę

Na najmłodszych uczestników w dniu zawodów czekać będzie Akademia Kolarstwa COPERNICUS i jej założyciel Michał Kwiatkowski, którzy zadbają o rozrywkę na najwyższym poziomie. Uczestnicy ŠKODA CYKLO Gdynia będą rywalizować na trzech dystansach:

"Mała Pętla" to 40-kilometrowa trasa dla początkujących rowerzystów. Prowadzi przez portowo-stoczniowe rejony Gdyni, po czym odbija na Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Kazimierz. Po przejeździe szosami przez malownicze wioski kolarze wjadą do Rumii. Tam trasa zawraca i zmierza z powrotem do centrum Gdyni.

"Duża pętla" to 125-kilometrowy wyścig dla zaawansowanych i doświadczonych już amatorów. Trasa ma bardzo zróżnicowany profil wysokościowy i urozmaicone trasy położone na Kaszubach. Wyjazd z miasta to szybkie zakręty, ale i długie, płaskie oraz proste odcinki. Po przekroczeniu 100 km na zawodników czekać będzie najcięższy i najbardziej znany podjazd - pod Nowy Dwór Wejherowski.

Duże zróżnicowanie etapu sprawia, że wyścig będzie wymagający zarówno dla sprinterów, górali, jak i zawodników ogólnej predyspozycji. Trzeci dystans to kategoria Elita i dystans 165 km. Sami zawodowcy, z Michałem Kwiatkowskim na czele będą przemierzać trasę łączącą cechy z powyższych dwóch pętli, jednakże zawrotne prędkości profesjonalnych kolarzy spotęgują emocje i rywalizację.

Sprawdź oferty specjalne na nowe modele Skody

Zawody dla dzieci i młodzieży rozgrywane będą na pętlach wokół Skweru Kościuszki, w czasie gdy na trasie rywalizować będą starsi zawodnicy.

Od rowerków biegowych dla najmłodszych, przez przedszkolaki, na kategorii Żak kończąc - każdy będzie mógł współzawodniczyć na swoim poziomie, a nad poprawnością i bezpieczeństwem dzieci czuwać będą członkowie Akademii COPERNICUS, której założycielem jest Michał Kwiatkowski.

ŠKODA CYKLO Gdynia to najlepsza okazja, żeby pierwszy raz wystartować w szosowym wyścigu i podjąć rywalizację. To też świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi, więc zapraszamy do kibicowania!

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowa historia Skody

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.