Beetle Sunshinetour 2014 | Jubileuszowy zlot Garbusów

15 sierpnia fani wszystkich Volkswagenów Garbusów po raz dziesiąty spotkają się na największym europejskim zlocie Beetle Sunshinetour

Volkswagen Beetle Dune Concept

Spotkania na plaży w niemieckim Travemünde z roku na rok zdobywają coraz większą popularność i stają się coraz większe. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 400 samochodów, weźmie w niej udział blisko 4 tys. widzów.

Volkswagen Beetle - ogłoszenia

Gwiazdami imprezy są fani oraz ich kultowe pojazdy. Spośród setek obecnych Volkswagenów, z których najstarsze mają 60 lat, w ramach prywatnie zorganizowanej imprezy wybrany zostanie najładniejszy "plażowy Garbus". Oprócz przebrań uczestników, do specyfiki Sunshinetour należą także przebrania samochodów.

"Zawsze mnie to fascynuje, gdy widzę, ile kreatywności oraz zaangażowania wkładają uczestnicy w stworzenie niepowtarzalnego wyglądu swoich pojazdów" - mówi Gaby Kraft, organizatorka imprezy.

Volkswagen jest partnerem Beetle Sunshinetour od 2005 roku. Podczas najbliższej edycji imprezy będzie można zobaczyć Beetle Dune, pojazd studyjny Beetle w wersji crossowej oraz Beetle Cabrio Karmann. Szczególnie ciekawym egzemplarzem będzie Rallycross Beetle GRC. Samochód ten, z silnikiem o mocy 544 KM oraz napędem na 4 koła, został opracowany przy współpracy z Andretti Autosport na potrzeby amerykańskiej klasy wyścigowej GRC. W dniach 19-20 września zadebiutuje on na wyścigach w Los Angeles. To wyścigowe auto potrzebuje jedynie 2,1 sekundy by rozpędzić się do prędkości 100 km/h. Także firmy Volkswagen R GmbH oraz Volkswagen Zubehör będą obecne na imprezie, prezentując aktualne kolekcje gadżetów i akcesoriów.

Aby każdy z niepowtarzalnych Volkswagenów znalazł dla siebie miejsce, zlot rozpocznie się tym razem na lotnisku w Lubece. Punkt końcowy parady pojazdów to Brügmanngarten w Travemünde. Trzydniowe spotkanie fanów na bałtyckiej plaży z muzyką na żywo potrwa od 15 do 17 sierpnia. Szczegółowy program zlotu dostępny jest pod adresem: beetle-sunshinetour.de .

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe wersje limitowane | Lifestyle sprzed lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.