Abarth 500 od Road Race Motorsports

Amerykanie wzięli się za 500-kę. Firma Road Race Motorsports uznała, że Abarth 500 to doskonała baza do dalszych prac. Efekt jest powalający

Fabryczni tunerzy - Abarth

Ta 500-ka nie jest zwyczajna pod żadnym względem. Po pierwsze nazwa. Wystarczyłoby Road race 500, ale nie. Auto nazwano Fiat 500 M1 Turbo Tallini Competizione. Brzmi jakby wyjechał z jakiegoś włoskiego garażu, choć powstaje w Santa Fe w Kalifornii.

Po drugie silnik. Pójść na całość nie oznaczało wmontowania większej jednostki centralnie, ale tuning znajdującego się pod maską silnika 1.4 Turbo. Efekt zdumiewający, moc to 240 KM, a moment obrotowy wyniósł 338 Nm. Oczywiście to nie koniec zmian, moment przekazywany jest poprzez karbonowo-kewlarowe sprzęgło i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Fiat 500 - Ogłoszenia

Modyfikacje obejmują jeszcze m.in. amortyzatory Bilsteina, wzmocnione zawieszenie, nowe hamulce, opony Toyo Proxes oraz widoczny na zdjęciach bodykit. Najbardziej powalają jednak nie uzyskane osiągi, a ich stosunek do ceny. Przyspieszenie do 60 mil/h wynosi ze startu zatrzymanego 6,2 s (o sekundę lepiej, niż w Abarth 500), ale za takie przygotowanie auta trzeba zapłacić nawet 100 tys. dolarów. Ma powstać 50 sztuk, tylko czy znajdą się chętni?

ZOBACZ TAKŻE:

Abarth 695 Biposto | Najszybszy w historii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.