Renault Twingo | Znamy ceny francuskiego malucha. Tańszy od Smarta

Pojawiły się ceny nowego Renault Twingo. Bliźniaczego modelu Smarta forfour. Francuski samochód będzie znacznie tańszy

Ceny Twingo rozpoczynają się od 35 900 złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za wersję Life z silnikiem 1.0 SCe 70. Auta w salonie pojawią się we wrześniu. Oprócz tej, oferowane będą jeszcze jedna wersja silnikowa: Energy TCe 90 z jednostką napędową znaną m.in z modeli Clio i Captur.

W sumie oferowane będą trzy wersje wyposażenia oraz siedem kolorów nadwozia, w tym cztery specjalne - jasnoniebieski, biały, żółty i czerwony. Co ciekawe nowe Twingo jest o wiele tańsze od swojego bliźniaczego modelu Smart forfour, którego ceny rozpoczynają się od 47 400 złotych.

Trzecia generacja Twingo oferowana będzie po raz pierwszy również w wersji pięciodrzwiowej. Ogólny zarys koncepcji stylistycznej Renault przedstawiło w prototypach Twin'Z i Twin'Run. Bryła nadwozia nawiązuje trochę do Fiata 500. Na pierwszy rzut oka tylnych drzwi można nie dostrzec, gdyż klamki tylnych drzwi zostały ukryte w ramce szyby.

Używane Renault Twingo - niedrogi samochód do miasta Platformę Twingo dzieli ze Smartem ForFour. To oznacza rewolucję techniczną dla francuskiego malucha, bo silnik jest umieszczony na tylnej osi i napędza tylne koła. ZOBACZ TAKŻE: Renault Twin'Run Concept - nowe Twingo w ekstremalnej formie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.