Nowe Audi TT | Produkcja ruszyła

25 lipca w fabryce Audi w Gyor rozpoczęto produkcję trzeciej generacji modeli TT i TTS. Nowe coupe będzie produkowane na Węgrzech obok A3 Limousine, S3 Limousine i A3 Cabriolet

Nowe Audi TT | Poznaj jego wnętrze

Wszystkie te modele są w całości wytwarzane w węgierskiej fabryce. Audi TT w Gyor produkowane jest od 1998 roku. W 2006 roku wprowadzono drugą generację modelu, a trzy lata później TT RS. W listopadzie 2013 roku produkcja TT w Audi Hungaria przekroczyła liczbę 500 000 egzemplarzy. Najnowsza, trzecia generacja zadebiutowała w marcu tego roku na salonie samochodowym w Genewie.

Używane Audi TT - ogłoszenia

"Nasze zakłady na Węgrzech od wielu lat udowadniają, że budowane w nich samochody spełniają wszystkie wymagania segmentu premium. Zawdzięczamy to elastycznej i doświadczonej załodze. Dzięki niej i jej olbrzymiej wiedzy, światowy sukces modelu TT może być kontynuowany" - mówi dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji.

Pod względem stylistyki auto jest ewolucją poprzednika. Rewolucja czekać będzie w całkowicie na nowo zaprojektowanym wnętrzu z minimalistyczną deską rozdzielczą, skierowaną w stronę kierowcy, oraz cyfrowym zestawem wskaźników.

Oferta jednostek napędowych będzie składać się z czterocylindrowych silników z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, dwóch TFSI i jednego TDI, o mocy od 184 do 310 KM (TTS). Sprzedaż nowego Audi TT rozpocznie się pod koniec roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi TT | (R)ewolucja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.