Mitsubishi Attrage | Model globalny

Rok po debiucie modelu Attrage w Tajlandii, gdzie auto jest produkowane, Mitsubishi wprowadza tego niewielkiego czterodrzwiowego sedana na kolejne rynki

Mitsubishi Pajero Sport ponownie w ofercie

Attrage to sedan segmentu B, bazujący na Mitsubishi Space Star/Mirage, dostępnym również w polskiej ofercie marki. Attrage jest od niego o 53,5 cm dłuższy i o 40 kg cięższy, zachował jednak niską masę własną (od 885 kg). Bagażnik czterodrzwiowego modelu ma pojemność 450 litrów. Tak jak w przypadku hatchbacka, źródłem napędu jest benzynowy silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 80 KM.

Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Samochód z założenia również jest modelem globalnym (jak Mirage). Jeszcze w 2013 roku rozpoczęto eksport na rynki Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Afryki, Ameryki Łacińskiej, Oceanii i Bliskiego Wschodu. Niedawno do tej grupy dołączyła Australia.

Od stycznia 2014 roku model Attrage jest również oferowany przez Mitsubishi Motors Europe (MME) w Izraelu, gdzie w pierwszym półroczu sprzedał się w liczbie 1 720 egzemplarzy. W tym samym okresie Mitsubishi sprzedało tam 2 493 egzemplarze modelu Space Star, dzięki czemu Izrael jest obecnie trzecim, po Niemczech i Wielkiej Brytanii, największym rynkiem zbytu samochodów japońskiej firmy. Producent rozważa wprowadzenie modelu Attrage na inne europejskie rynki, ale konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Space Star | Następca Colta w salonach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.