Aston Martin ożywi Lagondę

Aston Martin oficjalnie potwierdził, że pracuje nad sportową i nad wyraz luksusową limuzyną pod nazwą Lagonda. Produkcja nowego modelu ma się rozpocząć już na początku 2015 roku

V12 Vantage S Roadster | Najszybszy Aston bez dachu

Producent z Gaydon zapowiedział, że Lagonda będzie mocno limitowana i niestety trafi tylko na rynki Bliskiego Wschodu, gdzie pewnie zostanie wyprzedana w mgnieniu oka.

Używany Aston Martin - ogłoszenia

Aston Martin nie zdradził jeszcze żadnych danych technicznych odnośnie pojazdu, ale mówi się, ze pod maskę nowej Lagondy trafi 6-litrowy silnik V12 o mocy 600 KM.

Limuzynę Astona będą mogli kupić tylko wybrani przez firmę klienci. Cena auta jest trzymana w tajemnicy, ma być współmierna do wyjątkowości pojazdu, jego jakości i sportowo-luksusowego charakteru.

"Nowy model, podobnie jak jego ekskluzywne rodzeństwa One-77 i V12 Zagato, został stworzony jako element wyjątkowej techniki motoryzacyjnej. Został on zaprojektowany i opracowany całkowicie w zgodzie z duchem i etosem poprzednich superlimuzyn pod nazwą Lagonda - zwłaszcza Lagondy autorstwa Williama Townsa. W hołdzie dla tego legendarnego modelu, nowy samochód dumnie nosi tę samą nazwę" - powiedział Marek Reichman, Aston Martin Design Director.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy angielską motoryzację?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.