Citroen C4 Cactus | Atrakcyjne ceny?

Miejski crossover Citroena ma być oferowany w atrakcyjnych cenach. Wiemy już ile trzeba zapłacić za model C4 Cactus

Citroen C4 Cactus | Pierwsza jazda | Z innej planety

Citroen C4 Cactus ma być niedrogim crossoverem z bardzo konkurencyjnymi cenami. To wynik nowej strategii koncernu PSA plasującej modele Citroena nieco niżej od Peugeota. Citroen nadal pozostanie producentem znacznie droższych i lepiej wykończonych modeli serii DS, która to linia w przyszłości ma szansę zostać wyodrębnioną z Citroena marką.

Wróćmy jednak do Cactusa. Technicznie jest to bliźniak Peugeota 2008, ale już pierwszy rzut oka wystarczy, by zauważyć całkowitą niezależność stylistyczną. C4 Cactus ma awangardowy styl i oferuje wiele ciekawych rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji. Należą do nich wewnętrzne uchwyty drzwi wzorowane na samochodach sprzed pół wieku, przednia kanapa ( tylko w wersji z automatyczną skrzynią biegów), czy system AirBump chroniący wybrane elementy nadwozia przed uszkodzeniem. Na pokładzie nie zabrakło nowoczesnej techniki, czego dowodem są dwa wyświetlacze podające wszystkie niezbędne informacje.

Citroen C4 - Ogłoszenia

Ile za tak skrojone auto trzeba zapłacić? Cena podstawowej wersji Start z silnikiem benzynowym R3 1.2 Pure Tech o mocy 75 KM to 51 900 zł. Podstawowa wersja Peugeota 2008 Access 1.2 Pure Tech kosztuje 55 300 zł, ale oferuje moc 82 KM. C4 Cactus Live (82 KM) kosztuje 54 900 zł.

Wersja Start jest tzw. pozycja cennikową. Ma co prawda niemal pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, oraz system audio CD/MP3 z wejściami USB i AUX, ale niewiele więcej. Klimatyzacja ręczna i relingi dachowe oferowane są standardowo od wersji Feel, a obręcze ze stopów lekkich od Feel Edition.

Citroen C4 Cactus - cennikCitroen C4 Cactus - cennik Fot. Citroen

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen C1 | Polskie ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.