Jaguar F-Type R w wersji na Tour de France

Oddział marki Jaguar o tajemniczej nazwie Sepcial Vehicle Operations przygotowała dla zespołu Team Sky specjalne auto wspierające na sprinterski etap wyścigu Tour de France

Jaguar XE | Nowe informacje przed premierą

Jaguar współpracuje z zespołem Team Sky wspomagając kolarzy i ich serwis swoim najbardziej pojemnym modelem w nadwoziu kombi, XF Sportbrake, który jest w stanie pomieścić sporą ilość toreb podróżnych i nawet dziewięć rowerów wraz z częściami zamiennymi. Te auta są obecne zawsze za kolarzami zespołu na wszystkich etapach wielkiej pętli dookoła Francji. Na zbliżający się jedyny odcinek sprinterski, który każdy z kolarzy pokonuje samodzielnie, Jaguar przygotował jednak absolutnie unikatowe auto.

Samochodem wspierającym będzie najnowszy model brytyjskiej marki F-Type R, czyli dwudrzwiowe coupe z 5-litrowym silnikiem V8 o mocy 550 KM. Mimo sportowego charakteru, otrzymał on specjalny bagażnik na dwa rowery oraz znane niebieskie oklejenie zespołu.

Zobacz ile m.in. kosztuje używany F-Type w Polsce

Ponad to inżynierowie Jaguara wyposażyli go w dodatkowe akumulatory, które posłużą jako źródło energii dla dodatkowego radia, amplitunera, mikrofonów, sygnałów i telewizji, która pozwoli podróżującym nim członkom zespołu komunikować się z dyrektorem i przedstawicielami wyścigu oraz obserwować zespół.

Auto idealnie wpisuje się w klimat kolarskich odcinków sprinterskich, w których wsparcie nie jest potrzebne dla kilku kolarzy w tym samym czasie, a dla każdego osobno. W tegorocznym Tour de France jest tylko jedna taka próba, liczący 55 km etap z Bergerac do Perigueux.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar F-Type Project 7 | Oficjalnie w Goodwood

Jaguar F-Type R Tour de France

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.