VWMania 2014 | Relacja

VWMANIA to kultowa impreza z tradycjami. Organizowany rokrocznie od 1998 roku event ma szczególne znaczenie dla fanów marki. To dzięki niemu scena VAG w Polsce mogła rozwijać się tak prężnie. Obecnie jest to największa impreza motoryzacyjna tego typu w Polsce

Niemiecki tuning amerykańskich aut

Przyjeżdżają na nią ludzie z całej Polski,  coraz częściej można też spotkać  gości z zagranicy. W trakcie imprezy można zapoznać się z ofertą firm tuningowych, ofertą dealerów spod znaku VW Group.

W roku bieżącym została przygotowana specjalna strefa dla wybranych projektów. Właściciele  najlepszych projektów z całej Polski otrzymali imienne zaproszenia. Spotkanie pod nazwą Before Party Faktoria VWMania 2014 odbyło się  11 lipca. na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Sceneria oraz liczne samochody zabytkowe doskonale wkomponowały się w otoczenie. W trakcie spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z 15-letnią historią VWManii na specjalnie na ten cel przygotowanej prezentacji multimedialnej. Przeprowadzono również szereg sesji zdjęciowych do czasopism motoryzacyjnych oraz portali internetowych. Uczestnicy spotkania pod eskortą Policji przejechali na teren zlotu, gdzie czekał na nich specjalny sektor.

1300 używanych Golfów

W tym roku - w celu podniesienia bezpieczeństwa oraz komfortu uczestników  wprowadzono  kilka  zmian organizacyjnych - począwszy od programu, sposobie ustawieniu sektorów, na zmianach w regulaminach poszczególnych konkursów skończywszy.  Podczas imprezy przeprowadzono próby sprawnościowe, m.in. wyścigi na dystansie 1 mili, pomiary Car Audio, konkurs S&S, wybór Auta Sezonu 2014. Z wynikami poszczególnych konkurencji można się zapoznać na stronie vwmania.pl.

Zwiększająca się rok rocznie ilość uczestników imprezy jest wynikiem dużej atrakcyjności imprezy. Władze miasta jak również dowództwo jednostki wojskowej wyraziły chęć współpracy przy kolejnej 17 edycji VWManii w przyszłym roku.

VWMania 2014:

Ilość samochodów: 1650 sztuk

Ilość osób zwiedzających: około 8 tys. osób

Teren: Lotnisko w Pruszczu Gdanskim

Sponsorzy: Sonax, NGK, Tomex, UFI, Metelli, Monroe, Walker, Łomża, Sofima, Liqui Moli, Oponeo, Nissens, Delphi,

Patronat Medialny: Radio Eska, GT, VW Trends, znajdzto.pl, autotrader.pl, moto.pl trojmiasto.pl, volxzone, Północna TV,

Patronat: Patronat Marszałka Województwa Pomorskiego, Patronat Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Współpraca: Hotel Górski Pruszcz Gdański, Pitstop Gdańsk, Bibobus.pl, snbgdansk.pl, vtechpomorze.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Koszmarne tuningi | Top 10

Koszmarne tuningiKoszmarne tuningi Koszmarne tuningi

Więcej o: