Car of the Year 2015 | Szeroka lista kandydatów

Z tytułu Samochodu Roku 2014 cieszy się Peugeot z nowym modelem 308. Nic jednak nie trwa wiecznie, właśnie rozpoczęto kolejną edycję konkursu Car of the Year. Znamy już prowizoryczną listę kandydatów

Peugeot 308 | Test | Czy zasłużył na tytuł?

Ostateczna lista samochodów, które wezmą udział w konkursie Car of the Year 2015, zostanie ogłoszona 1 grudnia 2014 roku. Finałowa siódemka zostanie podana dwa tygodnie później. Zwycięski samochód zostanie wyłoniony 2 marca 2015 roku, w przeddzień salonu samochodowego w Genewie.

Sprawdź oferty specjalne na nowe samochody

W konkursie COTY nie ma kategorii, ani zwycięzców klasowych. Na koniec liczy się tylko jedno auto, które otrzyma najwięcej głosów od 58 członków jury. Pojazdy oceniane są pod kątem wyglądu, komfortu, bezpieczeństwa, zużycia paliwa, prowadzenia, osiągów, funkcjonalności, wpływu na środowisko, wrażeń z jazdy oraz ceny. Ważnymi czynnikami są również innowacje techniczne i stosunek ceny do jakości.

Ocenie są poddawane tylko nowości z ostatnich 12 miesięcy - muszą to być zupełnie nowe modele (liftingi, ani modernizacje techniczne nie są brane pod uwagę), występujące w sprzedaży, albo których sprzedaż rozpocznie się do końca roku, w przynajmniej 5 krajach europejskich. Ostatnim wymogiem jest szacunkowa sprzedaż, która musi wynosić co najmniej 5 tys. egzemplarzy w skali roku.

Wstępna lista kandydatów:

- Audi TT

- BMW serii 2 Active Tourer

- BMW serii 2 Coupe

- BMW i8

- BMW X4

- Citroen C1

- Citroen C4 Cactus

- Fiat 500X

- Ford EcoSport

- Ford Mondeo

- Hyundai i20

- Infiniti Q50

- Jeep Renegade

- Kia Soul

- Lexus NX

- Lexus RC

- Mercedes Klasy C

- Mercedes GLA

- Mercedes Klasy S Coupe

- Nissan Pulsar

- Nissan Qashqai

- Nissan X-Trail

- Opel Corsa

- Peugeot 108

- Porsche Macan

- Renault Twingo

- Skoda Fabia

- Smart Forfour

- Smart Fortwo

- Subaru WRX STI

- Suzuki Celerio

- Toyota Aygo

- Volkswagen Passat

Wszyscy kandydaci - galeria

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA