Dodge Challenger SRT Hellcat | Osiągi

Dodge Challenger SRT Hellcat to najmocniejszy muscle car w historii. Jesteście ciekawi jego osiągów?

Dodge Challenger SRT Hellcat | Muscle Car z kagańcem

Z zewnątrz wygląda dość niepozornie, to zasługa dostosowania Hellcata do jazdy po drogach publicznych. Pod maską pracuje znany silnik HEMI V8 6.2 l, ale o mocy aż 707 KM i momencie 880 Nm. Dotąd osiągi auta pozostawały tajemnicą, teraz wiemy już prawie wszystko na ich temat.

Dodge Challenger SRT Hellcat to muscle car. Jak wiadomo najlepszą metodą na sprawdzenie osiągów takiego mięśniaka jest wystawienie go do wyścigów na 1/4 mili. Dodge obiecuje, że seryjny Hellcat pokona ten dystans w 11,2 sekundy na seryjnych oponach drogowych i w 10,8 sekundy, gdy obuje radialne opony wyścigowe.

Dodge Challenger - Ogłoszenia

W Europie jesteśmy przyzwyczajeni do innych pomiarów. Zastanawiacie się ile wynosi przyspieszenie od 0 do 100 km/h? Dodge podaje wartość ok. 3,5 sekundy. Imponująca jest też prędkość maksymalna wynosząca 320 km/h (199 mph).

Dodge Challenger SRT Hellcat będzie od jesieni sprzedawany w amerykańskich salonach Dodge'a, ale to wcale nie oznacza, że długo tam zagości. Te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale prawdopodobnie produkcja najmocniejszego muscle cara w historii zostanie ograniczona do 1200 sztuk. Cena ma wynieść nieco ponad 60 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger | Shaker

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.