Aston Martin V12 Vantage S Roadster | Najszybszy Aston bez dachu

Każda premiera nowego modelu marki Aston Martin wzbudza emocje. Tym razem jest ich naprawdę sporo. Oto V12 Vantage S Roadster, czyli wielka moc i wiatr we włosach

Aston Martin CC100 Concept wyprzedany

Nowość Aston Martina to najmocniejszy i najszybszy roadster w historii marki. Bazuje on oczywiście na tej samej wersji, co Coupe, wyróżniającej się wlotami powietrza na masce, karbonowymi elementami i czarnymi bądź tytanowymi akcentami. Przedni grill inspirowany jest tym z koncepcyjnego modelu CC100 Speedster.

Pod maską najszybszego Astona bez dachu znalazła się potężna jednostka benzynowa V12 o pojemności 6 litrów, która generuje 572 KM mocy i 620 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z siedmiobiegową automatyczną przekładnią Sportshift III, Aston jest w stanie osiągnąć 100 km/h w 4,1 sekundy, a maksymalnie rozpędza się do 323 km/h.

Ile kosztuje używany Aston Martin? - Ogłoszenia

Od strony technicznej wyposażono go również w adaptacyjne amortyzatory, sportowy układ hamulcowy, który oparto na ceramicznych tarczach oraz tryb Sport, który wpływa na szybkość zmiany biegów, reakcję na wciśnięcie gazu oraz dźwięk płynący z wydechu. Aston V12 Vantage S Roadster otrzymał również nowe rodzaje tapicerek oraz pakiet karbonowy, w skład którego wchodzą listwy i panele wykończeniowe z tego materiału.

Auto pojawi się w salonach jeszcze w tym roku, a jego ceny zostaną podane za jakiś czas.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin V12 Vantage S

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.