Salon Paryż 2014 | Nowa Mazda 2 | Po latach oczekiwań

Po kilku latach spekulacji, publikacji oficjalnych zapowiedzi i zdjęć modelu koncepcyjnego, Mazda w końcu zaprezentowała nowe wcielenie swojego miejskiego modelu z numerem 2

Salon Genewa 2014 | Mazda Hazumi | Nr 2

Długi okres oczekiwania na następce obecnej "dwójki" rekompensuje bardzo ciekawa stylistyka nowego wcielenia auta. Już na pierwszy rzut oka widać, że projektanci pozostawili sporo z koncepcyjnego modelu Hazumi. Tym samym najnowsza Mazda, podobnie jak modele CX-5 czy Mazda 6, wprowadza do swojej klasy coś zupełnie nowego w dziedzinie designu.

Mazda 2 - ogłoszenia

Kolejną rewolucją jest wnętrze nowej Mazdy 2, które na zdjęciach robi świetne wrażenie. W nim również znajdziemy wiele elementów z większych modeli tej marki, ale sam projekt wnętrza, kolorystyka i niektóre opcje (np. wyświetlacz HUD) mogą zawstydzić nawet producentów aut marek klasy Premium.

Zobacz wideo

Nowość stanowi także wysokoprężny silnik 1.5 SKYACTIVE-D o mocy 105 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Dla miłośników wersji benzynowych w ofercie znajdzie się jednostka 1.5 SKYACTIVE-G, która w zależności od rynku będzie legitymować się różnymi wartościami mocy. Oba silniki będą dostępne z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Niestety reszta danych technicznych Mazdy 2 pozostaje jeszcze tajemnicą.

Auto pod nazwą Demio najpierw pojawi się na rynku japońskim, a w niedługim czasie po prezentacji na salonie samochodowym w Paryżu powinno wejść do oferty europejskich dilerów Mazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 3 - test | Pierwsza jazda | Nic na siłę

dane dostarcza:

embed
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.