Skoda Superb coraz popularniejsza

Flagowy model Skody ponownie wjechał na sam szczyt. W czerwcu bieżącego roku Superb został liderem w swoim segmencie pod względem liczby rejestracji w Polsce

Skoda Superb 2.0 TSI Laurin & Klement | Test | Luksus bez prestiżu

Czerwiec 2014 roku okazał się rekordowy dla Skody Superb. W tym czasie zarejestrowano w naszym kraju aż 381 egzemplarzy największego modelu czeskiej marki. To ponad dwa razy wyższy wynik niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W sumie od stycznia do czerwca tego roku zarejestrowano już 2 944 egzemplarze Skody Superb.

Wzrost aż o 120,19% w porównaniu z pierwszym półroczem 2013 roku daje modelowi drugą pozycję w segmencie. Znakomite wyniki sprzedażowe Superba wpływają na coraz lepszą sytuację Skody w Polsce, gdzie od 2009 roku czeska marka utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingach rejestracji nowych samochodów.

Sprawdź oferty specjalne na nowe modele Skody

Flagowy model producenta z Mladá Boleslav jest oferowany w dwóch wariantach nadwozia: jako elegancka limuzyna, która dzięki systemowi TwinDoor zyskuje na funkcjonalności, a także jako praktyczny, rodzinny wariant kombi z bagażnikiem o pojemności aż 633 litrów.

Klienci doceniają także bogatą gamę silnikową, w tym oszczędne wersje GreenLine, duży wybór poziomów wyposażenia, na szczycie z luksusową odmianą Laurin & Klement, a od niedawna także uterenowioną wersję Outdoor. Duże zainteresowanie Superbem jest w znacznej mierze spowodowane przeprowadzoną w ubiegłym roku gruntowną modernizacją modelu, która wprowadziła jeszcze bardziej nowoczesny design nadwozia, odświeżone wnętrze oraz nowe rozwiązania techniczne.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia sukcesu | Skoda pod skrzydłami Volkswagena

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.