VW Scirocco | Nowy wygląd, nowe silniki

Już niedługo w salonach Volkswagena pojawi się odnowiony Scirocco. Największe zmiany zaszył pod maską

Volkswagen Polo R WRC | Test | Być jak Sebastien Ogier

Z przodu można zauważyć nowy zderzak oraz lampy ksenonowe o nowym kształcie. Z tyłu zmieniło się więcej. Nie tylko zaproponowano zupełnie nowe lampy LED, ale przeprojektowano tylną klapę. Teraz pod tylną szybą znajdziemy przetłoczenie na kształt spoilera. Właściwy spoiler chroni tylną szybę od góry przed zabrudzeniem.

Ile kosztuje używane Scirocco?

W środku czekają na nas materiały lepszej jakości, choć i na dotychczasowe nie można było narzekać. Miłośnicy sportowej jazdy ucieszą się z nowego zestawu wskaźników umieszczonych centralnie na desce rozdzielczej. Znajdziemy tam wskaźnik ciśnienia doładowania, temperatury oleju i chronometr. Wśród nowości znajdziemy m.in. systemy Blind Spot Monitor, ParkAssist i dziewięciogłośnikowy Dynaudio Excite.

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition | Wörthersee 2014

Zupełnie nowa jest paleta silników. Podstawowa jednostka to 1.4 TSI o mocy 125 KM, czyli o 5 KM mocniejsza, niż dotychczas. Zrezygnowano z problematycznej odmiany 160-konnej tego silnika zastępując go jednostką 2.0 TSI o mocy 180 KM. Jest ona dostępna także w wariantach mocy 220 KM i 280 KM. Ta ostatnia trafia pod maskę Scirocco R. Oczywiście Volkswagen nie zapomniał o jednostkach wysokoprężnych. Do wyboru są dwie odmiany 2.0 TDI o mocach 150 KM i 184 KM.

Nic natomiast nie zmieniło się w kwestiach przeniesienia napędu. Nadal podstawą jest ręczna skrzynia sześciobiegowa, w opcji zaś dostępna dwusprzęgłowa DSG. Wszystkie wersje Scirocco, jak dotychczas, mają napędzaną wyłącznie przednią oś.

Debiut odświeżonego Scirocco w salonach sprzedaży większości krajów Europy odbędzie się we wrześniu tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT Offroad Concept | Na sportowo poza asfaltem

Najpopularniejsze wideorejestratory w Okazje.info - lipiec 2014

embed

TRACER Girdo Driver CAM Wideorejestrator

  2 opinie

  embed

  BLAUPUNKT BP 1.0

   1 opinia

   embed

   DOD LS430

    0 opinii

    Zobacz inne wideorejestratory

    w

    Więcej o:
    Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.