Sześć milionów Audi z napędem quattro

Audi świętuje kolejny rekord. 11 lipca z taśmy produkcyjnej w zakładach w Ingolstadt zjechało już sześciomilionowy samochód z napędem quattro. Obecnie niemal co drugi nowy model tej marki jest wyposażony w napęd czterech kół

W tym kraju Audi sprzedało ponad 50 tys. aut. W jeden miesiąc!

W lutym 2013 roku Audi wyprodukowało pięciomilionowy samochód ze stałym napędem na cztery koła. Po niespełna półtora roku koncern przekroczył liczbę sześciu milionów. Jubileuszowym autem nr 6 000 000 zostało Audi SQ5 3.0 TDI w kolorze szarym Monsun, które trafi na rynek amerykański.

Audi Q5 - oferty sprzedaży

W ubiegłym roku 44 proc. wszystkich klientów marki wybrało model z napędem quattro. Żaden inny producent samochodów segmentu premium nie może pochwalić się większą sprzedażą aut z napędem na cztery koła (Audi ma w swojej ofercie prawie 170 wariantów quattro).

Najczęściej sprzedawanym modele quattro jest SUV Q5, a zaraz potem Audi A4. Czteronapędowe Audi najlepiej sprzedają się w USA, Kanadzie, Rosji i na rynkach Bliskiego Wschodu. Dobre wyniki handlowe notowane są również w Niemczech (w I półroczu tego roku dostarczono tu 61 150 aut z quattro).

ZOBACZ TAKŻE:

Rekordowe wyniki sprzedaży wielu marek w połowie 2014 roku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.