Wideo | Inteligentny Land Rover

Ten samochód potrafi nauczyć się naszych preferencji za kierownicą, zaoferować ulubioną muzykę, czy poinformować o naszym spóźnieniu

Range Rover Sport SVR na Nurburgringu

Samochody w najbliższej przyszłości będą o wiele bardziej inteligentne od obecnych, a tak na prawdę to one będą dopiero zdradzać cechy inteligencji. Współczesne auta potrafią zachowywać się w zaprogramowany sposób, np. unikając kolizji za pomocą systemy City Safety, bądź np. udostępnić nam połączenie internetowe poprzez pokładowe Wi-Fi. Samochody przyszłości będą potrafiły się uczyć naszych zachowań i preferencji.

System przygotowywany przez grupę JLR opiera się na personalizacji. W zależności od kierowcy, którego samochód rozpozna po jego telefonie, jeszcze przed otworzeniem auto ustawia fotel, lusterka, czy kierownicę, a także ustawia odpowiednią temperaturę i włącza preferowaną stację radiową lub odtwarza ulubioną muzykę z nośnika. Po rozpoczęciu jazdy jest w stanie włączyć inteligentny tempomat dobierając odległość od poprzedzającego pojazdu i dobrać przyspieszenia do gustu kierowcy. Jeśli auto zorientuje się, że co rano trasa przebiega dwuetapowo, np. kierowca odwozi dziecko do szkoły, a następnie jedzie do pracy, może proponować różne ustawienia - o ile one się zmieniają.

Range Rover - Ogłoszenia

Samochód jest stale połączony z telefonem i potrafi korzystać z wbudowanego kalendarza. Jeśli kierowca ma wpisane spotkanie, na które nie zdąży choćby przez korki, system może wybrać połączenie, bądź wysłać powiadomienie o spóźnieniu na maila.

System potrafi brać pod uwagę takie czynniki, jak lokalizacja, pogoda, dzień tygodnia, pora dnia, czy warunki na drodze (korki). Niestety nie wiadomo kiedy JLR zamierza wprowadzić ten system do swoich modeli.

ZOBACZ TAKŻE:

Land Rover Discovery Vision Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.