Salon Paryż 2014 | Opel Corsa | Bardzo mocny facelifting

Do salonu samochodowego w Paryżu pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, ale Opel już pokazał zdjęcia nowego, piątego wcielenia Corsy, które zadebiutuje we Francji

Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce

Niemiecki producent twierdzi, że prezentowana Corsa to absolutnie nowy projekt. Względem poprzednika zmieniono wszystkie elementy karoserii, wnętrze oraz gamę silnikową. To dobra wiadomość, ale dlaczego nowa Corsa wygląda tak podobnie do poprzedniej?

Powodem jest zachowanie tej samej bryły nadwozia zarówno w wersji trzy, jak i pięciodrzwiowej. Nowe dziecko projektantów z Russelsheim zachowało również cechy charakterystyczne dla obecnej stylistyki marki. Nie oznacza to jednak, że auto nie wygląda świeżo i nowocześnie.

Corsa przejęła kilka stylistycznych elementów od swojego młodszego brata, Adama. Podobieństwo można dostrzec w wyraźniej zaznaczonych liniach nadwozia czy przetłoczeniu na tylnej bocznej szybie.

Rozmiary Corsy zmieniły się nieznacznie. Jest ona jedynie o 3 mm dłuższa i oferuje we wnętrzu podobną ilość miejsca. Właśnie w środku zaszły największe zmiany. Teraz jest ono znacznie bardziej stylowe i widać, że poza ergonomią projektanci skupili się także na kwestiach wizualnych. Podobieństwo do mniejsze Adama jest zauważalne, ale w żadnym wypadku nie można uznać go za kopie.

Używana Corsa już od...

Nowością jest 7-calowy ekran systemu Opel InterlliLink oraz znajdujące się przed kierowcą zegary i mniejszy wyświetlacz komputera pokładowego. Klienci będą mogli wyposażyć swoją Corsę m.in. w podgrzewane fotele, kierownicę i lusterka, panoramiczny dach oraz systemy ostrzegające przed zmianą pasa ruchu, bi-ksenonowe lampy czy kamerę cofania.

Pod maską będą mogły znaleźć się trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 (90 i 155 KM i momencie obrotowym wynoszącym 170 Nm) oraz czterocylindrowe 1.2 (69 KM) i wolnossące 1.4 (89 KM) oraz turbodoładowane 1.4 (99 KM). Jedyny dostępny silnik wysokoprężny o pojemności 1,3 litra będzie generował 74 KM i 94 KM. Wszystkie silniki będzie można połączyć z automatyczną lub ręczną 6-biegową skrzynią biegów. Niestety nie znamy jeszcze cen nowego wcielenia Corsy.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat studia projektowego Opla | Najciekawsze projekty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.