2015 Mini Countryman i Paceman | Nowe wstawki

Dwa crossovery spod znaku Mini przeszły nieznaczne modyfikacje na rok modelowy 2015. Jest też nowy silnik w wersji Cooper S

Mini Cooper 5-drzwiowy | Dla minirodziny

Zmiany nie są duże, ale pozwalają odróżnić nowe od starego. Po czym poznać, że mamy do czynienia z wersją na rok 2015? To proste, trzeba się nieco dokładniej przyjrzeć, wtedy w obydwu modelach zobaczymy nowy grill, koła i zmienione wkłady przednich i tylnych lamp. Są też nowe kolory nadwozia (Jungle Green i Midnight Grey) oraz czarne błyszczące wstawki w postaci obwódek świateł. Opcjonalnie można zamówić światła LED (postojowe, do jazdy dziennej i przeciwmgłowe).

We wnętrzu jeszcze trudniej zorientować się, że cokolwiek zmieniono. Zastosowano nowe sportowe fotele (w Pacemanie), dodano chromowane obwódki nawiewów, a liczby na prędkościomierzu i obrotomierzu są ciemne i bez podświetlenia słabo widoczne.

Mini - Ogłoszenia

Lista silników pozostaje niezmieniona, oferta Countrymana zaczyna się od modelu One napędzanego jednostką 1.6 (98 KM) po John Cooper Works (218 KM). Najsłabszy motor benzynowy w Pacemanie osiąga 122 KM. W katalogu Countrymana są też jednostki wysokoprężne 1.6 (90 i 112 KM) i 2.0 (143 KM). Paceman nie jest oferowany z najsłabszym Dieslem. Jedyną zmianę przeszedł Cooper S, który teraz zamiast 184 KM generuje 190 KM mocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Paceman Adventure | Ku przygodzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.