Wideo | Smart ForTwo i ForFour | Projektowanie

Smart stworzył wideo pokazujące czego możemy spodziewać się po wersjach seryjnych. Ich wygląd nadal pozostaje tajemnicą, chociaż premiera powinna odbyć się w najbliższych tygodniach

Wideo | Smart ForFour i ForTwo przed premierą

O tym, że nowa linia Smartów powstaje wspólnie z Renault wiemy już od dawna. Większy model ForFour będzie niemal identyczny z Twingo, dzieląc z nim wspólną platformę, stosowane silniki i mając zbliżone wymiary. Smart ForTwo będzie powstawał na skróconej płycie podłogowej, ale technicznie będzie niemal identyczny z czterodrzwiowymi kuzynami. ForFour dzieli 70% części z Twingo.

Smart ForTwo będzie o 10 cm szerszy od poprzednika (1,66 m) przy długości wynoszącej 2,56 m. Większy ForFour będzie mierzył 3,5 m długości, czyli ponad 25 cm mniej od pierwszej generacji noszącej tę nazwę.

Smart - Ogłoszenia

Pod podłogą bagażnika znajdziemy silnik. Będzie to wolnossący R3 1.0 o mocy 70 KM, lub znany z Renault także trzycylindrowy 0.9 Tce o mocy 90 KM. W podstawie oba silniki będą oferowane z pięciostopniową skrzynią ręczną, za dopłatą będzie można dostać skrzynię dwusprzęgłową o sześciu przełożeniach.

Prawdopodobne jest, że nowe Smarty zostaną pokazane światu 16 lipca. Jeśli ta data się potwierdzi zamówienia będzie można składać od początku sierpnia, a pierwsze samochody trafią do klientów we wrześniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Twingo | Silnik z tyłu, tylny napęd

Więcej o:
Copyright © Agora SA