Amerykańska ofensywa BMW | Nowa fabryka w Meksyku

BMW nie zamierza poprzestać na jednej fabryce w Ameryce Północnej. Po zakładach w USA, które kończą właśnie 20 lat, niemiecki koncern wybuduje fabrykę w Meksyku

BMW X7 z fabryki w USA

Nowy zakład produkcyjny powstanie w miejscowości San Luis Potosi, w stanie o tej samej nazwie. O wybraniu Meksyku zadecydowały liczne umowy tego kraju o wolnym handlu w obszarze NAFTA, z Unią Europejską oraz państwami członkowskimi MERCOSUR. Nie bez znaczenia były też wysoko wykwalifikowana lokalna siła robocza, rozwinięta infrastruktura i sprawdzeni dostawcy. Nie wiemy jeszcze, które modele będą tam produkowane.

BMW - sprawdź oferty aut używanych

"Meksyk jest idealną lokalizacją dla BMW Group i będzie ważną fabryką w naszej sieci produkcyjnej. W ciągu kilku lat w nowy zakład zainwestujemy miliard dolarów. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2019 rok, w tym czasie poziom zatrudnienia osiągnie 1500 osób" - powiedział Harald Krüger, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję.

Amerykańska ekspansja BMW

BMW Group wcześniej zapowiedziało dalsze inwestycje w istniejącą fabrykę w Spartanburgu, w USA (ok. miliard dolarów). Pozwoli to na zwiększenie zdolności produkcyjnych do 450 000 pojazdów rocznie. W niedalekiej przyszłości będzie tam powstawać nowy model X7 z przeznaczeniem na rynki całego świata.

Kolejne 200 mln dolarów zostanie przeznaczonych na rozwój fabryki włókna węglowego w Moses Lake, w stanie Waszyngton, co w długim terminie uczyni z niej największy tego typu obiekt na świecie (joint venture pomiędzy BMW Group i SGL Group). W sumie w regionie NAFTA do 2019 roku BMW zainwestuje 2,2 mld dolarów.

Na tym nie koniec. Koncern z Monachium zwiększa swoje zaangażowanie również w Ameryce Południowej. Nowa fabryka w brazylijskim stanie Santa Catarina ma rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe BMW X6 | Druga generacja Sports Activity Coupe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.