Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce

W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 479 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Był to jednocześnie najlepszy czerwiec od 2008 roku i najlepszy miesiąc w 2014 roku

Opel Adam Rocks | Ceny

Łącznie w pierwszym półroczu do klientów trafiły 13 942 samochody, czyli o ponad 42% więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku, które zakończyło się wynikiem na poziomie 9 808 sztuk. Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest produkowany w Polsce Opel Astra - 4 175 sztuk, tuż za nią uplasowała się Corsa z wynikiem 4 065 egzemplarzy, trzecie miejsce zajęła Insignia, 2 183 sztuki.

Opel Astra - Ogłoszenia

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Świetnie została przyjęta przez polskich klientów nowa Meriva, debiutująca na początku tego roku. Potwierdzeniem tego jest prawie 400% wzrost sprzedaży tego rodzinnego minivana w stosunku do zeszłego roku i najlepszy wynik miesięczny w historii sprzedaży. Z kolei poprawa dostępności Mokki, miejskiego SUVa Opla, przełożyła się prawie natychmiast na wzrost sprzedaży. W pierwszym półroczu wzrosła ona o ponad 100% - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland

W pierwszej połowie roku sprzedaż Opla Meriva wyniosła 705 sztuk, natomiast w analogicznym okresie 2013 roku były to 142 sztuki. Czerwiec był kolejnym z rzędu, dobrym miesiącem dla modelu Mokka, do klientów trafiło 188 aut. Narastająco sprzedaż Mokki w pierwszym półroczu wyniosła 944 sztuki w 2014 w porównaniu do 466 samochodów w 2013 roku.

W drugiej połowie roku czekają nas kolejne premiery rynkowe Opla. Najpierw nastąpi debiut Adama Rocks, czyli miejskiego minicrossovera z otwieranym, brezentowym dachem Swing Top. A na sam koniec roku czeka nas premiera odświeżonego bestsellera Opla - na rynek trafi nowy Opel Corsa wyposażony nie tylko w silnik benzynowy nowej generacji Ecotec 1.0 połączony z nową sześciobiegową przekładnią, ale także w zupełnie nowe podwozie i poprawiony układ kierowniczy.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Corsa | Premiera w Paryżu

Najpopularniejsze cb radio w Okazje.info - czerwiec 2014

embed

President Teddy ASC

  • Modulacja: AM, FM
  • Regulacja czułości

5 opinii

embed

Midland Alan 109

  • Modulacja: AM
  • Regulacja czułości

6 opinii

embed

M-TECH Legend III

  • Modulacja: AM, FM
  • Regulacja czułości

1 opinia

Zobacz inne cb radio

w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.