Nowe baterie do Leafa kosztują...

Nissan USA ogłosił ceny nowych akumulatorów do swojego pierwszego seryjnie produkowanego modelu o napędzie elektrycznym

Nissan e-NV200 | Elektryczny van na start

Gwarancja (w USA) na baterie do modelu Leaf wynosi 8 lat lub 100 tys. mil na uszkodzenia i 5 lat lub 60 tys. mil na utratę pojemności. Nissan Leaf został zaprezentowany w 2010 roku, więc niedługo pierwsze egzemplarze utracą gwarancję w zakresie pojemności. W związku z tym Nissan postanowił ujawnić cenę nowego zestawu.

Nowe akumulatory to koszt 5,5 tys. dolarów netto. Stare należy zostawić u dilera. Do tego trzeba doliczyć zestaw adaptacyjny dla starszych modeli za 225 dolarów i koszt samej usługi. Wymiana powinna zająć ok. trzech godzin. W sumie więc wychodzi ponad 6 tys. dolarów (ok. 20 tys. zł).

Nissan Qashqai - Ogłoszenia

Producenci zachwalają samochody elektryczne podkreślając, że energia elektryczna przez nie zużywana jest dużo tańsza od paliw. Dużo rzadziej wspomina się o wyraźnie większej utracie wartości w stosunku do aut napędzanych silnikami spalinowymi, czy hybryd oraz o koszcie wymiany akumulatorów. Te, jak widać, potrafią być bardzo wysokie.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Polacy polubią samochody hybrydowe i elektryczne?

Najpopularniejsze pozostałe akcesoria motoryzacyjne w Okazje.info - lipiec 2014 Gembird REJESTRATOR TRASY DCAM-005 Quatros Praska do tłoczków hamulcowych gwint prawy Kamera rejestrator samochodowy DOD V650 (2 kamery) INTERTEC Dwufunkcyjna mata przedniej szyby - 73774 Adapter kaseta magnetofonowa - odtwarzacz CD/MP3 Zobacz inne pozostałe akcesoria motoryzacyjne w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.