Z Afryki do Anglii na jednym baku

Z Afryki do Anglii, a konkretnie z Tangeru w Maroku do Goodwood w Anglii na jednym tankowaniu - to najnowszy wyczyn hybrydowego Mercedesa

Najciekawsze koncepty Mercedesa

Mercedes postawił sobie ambitne zadanie. Dotrzeć z Afryki na Festiwal Prędkości w Goodwood na jednym tankowaniu. Trasę wytyczono z Tangeru przez dwa kraje, trzy strefy czasowe, liczącą od startu do mety w Goodwood 1968 km.

Za kierownicą usiadł brytyjski dziennikarz Andrew Frankel, a podróż zajęła mu 27 godzin. Bohater wyprawy to Mercedes Klasy E w wersji hybrydowej wyposażony w opcjonalny zbiornik paliwa mieszczący 80 l paliwa (standardowy bak mieści 59 l). Pod maską pracuje silnik Diesla 2.1 o mocy 204 KM wspomagany elektrycznym motorem o mocy 27 KM. Średnie zużycie paliwa to wg producenta 4,2 l/100 km. Co ciekawe, jest ono identyczne niezależnie od warunków, tzn. w warunkach miejskich, czy na trasie Mercedes powinien zadowalać się dokładnie taką samą ilością paliwa. Na szczęście z napędu można wycisnąć dużo lepszy wynik, czego ten test jest dowodem. Na liczącej niemal 2 tysiące kilometrów trasie E300 Hybrid zużył średnio zaledwie 3,1 l/100 km.

Mercedes E Klasa - Ogłoszenia

To doskonały wynik jak na auto, które potrafi osiągnąć setkę w 7,5 sekundy i rozpędzić się do 242 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Benz CLS po faceliftingu | Nowe spojrzenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.