Ford Transit z wielkimi kurtynowymi poduszkami powietrznymi

Nowy Ford Transit w wersji 15-osobowej, który debiutuje właśnie na rynkach USA i Kanady, został wyposażony w ogromnych rozmiarów kurtynowe poduszki powietrzne, które podczas uderzenia bocznego lub dachowania mają zapewnić ochronę pasażerom aż w pięciu rzędach siedzeń

Ford Tourneo Custom | Test

Ogromny airbag kurtynowy ma około 457 cm długości i 91,4 cm wysokości. Jego objętość wynosi 120 litrów. Dla porównania boczna  poduszka kurtynowa w średniej wielkości sedanie ma około 244 cm długości, 61 cm wysokości oraz 42 litry objętości.

Używany Ford Transit - ogłoszenia

Nowa poduszka powietrzna została opracowana przez Forda we współpracy z TRW Automotive, dostawcą czynnych i biernych systemów bezpieczeństwa. W razie wykrycia przez czujniki uderzenia, wielka poduszka kurtynowa napełnia się gazem w zaledwie ułamku sekundy i pozostaje napompowana przez kilka sekund.

"Transit wagon z boczną kurtynową poduszką powietrzną stanowi technologiczną innowację, umożliwiającą zapewnienie wysokiego poziomu ochrony w jednym z największych pojazdów Forda" - powiedział Sean West z amerykańskiego oddziału Forda ds. bezpieczeństwa.

Zobacz wideo

Kurtynowe boczne poduszki powietrzne należą do wyposażenia standardowego nowego Forda Transita, które obejmuje ponadto: dwie czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa wszystkich siedzeń, system ESP i układ SOS w razie wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Tourneo Connect | Pierwsza jazda

Najpopularniejsze cb radio w Okazje.info - lipiec 2014 ProduktUdział w top20

embed

President Teddy ASC

  • Modulacja: AM, FM
  • Regulacja czułości

5 opinii

embed

President Johnny III ASC

  • Modulacja: AM
  • Regulacja czułości

5 opinii

Zobacz inne cb radio

w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.