Peugeot 208 GTi 30th | 208 KM 208-ki

Podczas Festiwalu prędkości w Goodwood Peugeot pokazał 208-kę GTi w limitowanej rocznicowej edycji

Peugeot 207 (2006 - 2012) - opinie Moto.pl

Trzy dekady temu Peugeot zaprezentował model 205 GTi, który  miejsca stał się hitem sprzedaży. Najważniejszym rynkiem dla tego modelu stała się Wielka Brytania. Z tego względu Goodwood wydaje się dobrym miejscem na prezentację limitowanej edycji specjalnej powstałej z okazji 30 rocznicy narodzin pierwszego francuskiego GTi.

Peugeot 208 GTi 30th różni się od podstawowej wersji GTi i to znacznie. Po pierwsze zastosowano mocniejszy silnik, który osiąga moc 208 KM i maksymalny moment obrotowy równy 300 Nm. Napęd na przednie koła przenoszony jest poprzez sześciobiegową skrzynię ręczną i mechanizm różnicowy Torsen wyposażony w częściową blokadę (LSD). Odczucia z jazdy będą podkręcane nieco inaczej zestrojonym zawieszeniem, bardziej bezpośrednim układem kierowniczym, czy oponami Michelin Pilot Super Sport założonymi na 18-calowe obręcze.

Peugeot 208 - Ogłoszenia

Mimo niewielkiego wzrostu mocy mały Peugeot oferuje wyraźnie lepsze osiągi. Sprint do setki zamiast 6,8 zajmuje mu 6,5 s, a pierwszy kilometr ze startu zatrzymanego pokonuje w 26,5 sekundy.

Póki co, Peugeot udostępnił jedynie dwa zdjęcia wersji specjalnej, na których auto jest dwukolorowe. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii ma się rozpocząć w listopadzie tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 508 | Facelifting - nowy przód, więcej techniki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.