BMW i Jaguar nagrodzone za projekty wnętrza

Interior Vehicle Design of the Year - to pełna nazwa nagrody, jaka w tym roku zdobyły BMW i3 oraz Jaguar C-X17

Nagroda za Najpiękniejsze Wnętrze Roku dla...

W Stuttgarcie odbywa się impreza zwana Automotive Interiors Expo poświęcona temu, co samochody kryją we swych wnętrzach. Przy okazji przyznawane są nagrody dla najlepszych producentów.

Samochody seryjne

Wnętrze i3 jest niczym wyciągnięte z prototypu przygotowanego jedynie na potrzeby salonów samochodowych. Dwa płaskie ekrany, nietypowe kształty i użyte materiały nie są typowe dla aut seryjnych. Siedząc we wnętrzu patrzymy na elementy wykończeniowe z aluminium i drewna, a pozostałe elementy wykonano z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Więcej nie było potrzeba by zdobyć tytuł Production Interior Vehicle Design of the Year 2014.

BMW 320 - Ogłoszenia

Na kolejnych miejscach uplasowały się Mercedes Klasy C, Audi TT, Citroen C-Cactus i Nissan Qashqai. W zeszłym roku najlepszy okazał się projekt wnętrza w Oplu Adamie.

Samochody koncepcyjne

Wśród samochodów koncepcyjnych najlepszy okazał się Jaguar C-X17. Jurorów urzekło niskie usytuowanie siedzeń w czteroosobowym wnętrzu. Każdy z pasażerów jest otoczony materiałami najwyższej jakości i ma dostęp do funkcji multimedialnych. Siedząc z tyłu można korzystać z ogromnego wyświetlacza z dostępem do internetu. Jest też pokładowe Wi-Fi.

Jaguar S-Type

Kolejne miejsca zajęły: Renault Initiale Paris, Smart Fourjoy, Lexus LF-NX i Toyota FT-1. W zeszłym roku nagrodzone zostało Renault Twin'Z.

ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze samochodowe wnętrza | Top 15

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.