Goodwood 2014 | Nissan 2020 Vision Gran Turismo

Model studyjny Nissan Concept 2020 Vision zagościł w grze Gran Turismo 6, a następnie przybrał realne kształty. Jego debiut przypada na Festiwal Prędkości Goodwood 2014

Dzięki nim serce bije nam szybciej...

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo powstał jako projekt marzeń młodych projektantów Nissana, którym dano wolną rękę przy tworzeniu perfekcyjnego supersamochodu do ich własnego garażu fantazji w Gran Turismo. Okazało się, że potencjał projektu przygotowanego przez zespół z Nissan Design Europe z siedzibą w Londynie był tak duży, iż zdecydowano o kontynuacji prac nad samochodem z udziałem inżynierów z Japonii.

Nissan 370Z - Ogłoszenia

Samochód opracowano od podstaw. Jego kształt nie jest jedynie nadany przez stylistów, dopracowano go pod względem aerodynamicznym wyposażając w system ukierunkowanego przepływu powietrza.

To jest zgodne z filozofią Nissana. W rzeczywistości rzadko kto mógłby sobie pozwolić na taki samochód, jak NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo, ale dzięki grze Gran Turismo każdy może usiąść za jego kierownicą i przekonać się, jak Nissan wywiązuje się z obietnicy dostarczania ekscytujących innowacji - mówi Koji Nagano, wiceprezes Nissan Design Europe

Uczestnicy Festiwalu Prędkości w Goodwood jako pierwsi ujrzą fizyczną postać samochodu. Model koncepcyjny w pełnej skali można oglądać od godziny 13.00 w czwartek, 26 czerwca, na stoisku Nissana na Festiwalu Prędkości w Goodwood w Wielkiej Brytanii. Jego pierwszymi "kierowcami" będą jednak gracze GT6. Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo w 10 kolorach będzie dostępny do pobrania od lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan 370Z NISMO | Nowa odsłona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.