Wideo | Civic Type-R | Pragniesz jej

Choć do prezentacji gotowego do produkcji Civica Type-R zostało jeszcze sporo czasu, Honda próbuje przyciągnąć naszą uwagę. Skutecznie

Honda Civic Type -R Concept

Wygląda na to, że Honda serwuje nam kolejny nudny serial zapowiadający ekscytujące auto. Pierwszy przerobiliśmy czekając na prezentację Toyoty GT86 i Subaru BRZ, co trwało kilka lat. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszego, wciąż rozwijanego wcielenia Civica Type-R.

Honda pokazała zapowiedź swojego hot-hatcha. Wściekły, dziki, obcy, niezwykły, mroczny - jakkolwiek jej nie określimy, jest jak nadchodzący Type-R - nie dla każdego. Mi najbardziej w filmie podoba się motyw płonącego fotoradaru, najmniej data prezentacji - lato 2015.

Honda Civic - Ogłoszenia

Pierwsze jeżdżące prototypy Civica Type-R, w gustownym kamuflażu, Honda pokazała w sierpniu 2013 roku. Dotąd nie jest znana specyfikacja, ale wiadomo, że auto jest rozwijane m.in. na torze Nurburgring. Honda musi być piekielnie szybka, by poradzić sobie z ciągle doskonaloną konkurencją i pobić rekord niemieckiego toru dla przednionapędowych hot-hatchy.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda S2000 powróci?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.