Tesla X 2015 | SUV ze skrzydłami

Jak wynika z maila wysłanego do klientów Tesli, seryjna wersja nowego SUV będzie niemal identyczna z pokazanym na targach w Detroit prototypie

Tesla S bestsellerem w...

Produkcja nowego, napędzanego całkowicie elektrycznie modelu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Do klientów pierwsze egzemplarze trafią w 2015 roku. Co ciekawe Tesla pozostanie przy koncepcji do góry unoszonych drzwi. Poza tym auto otrzyma seryjnie zapożyczony z modelu S napęd na cztery koła, za to trzeci rząd siedzeń dostępny będzie za dopłatą.

Za ile można kupić hybrydowego Lexusa?

Model X bazuje na Modelu S. Oprócz platformy dzieli z nim również napęd, w którego skład wchodzą 40-, 60- lub 80-kilowatogodzinowe akumulatory. Najnowsze. SUV jest cięższy od "eSki", dlatego jego zasięg będzie mniejszy o około 10 proc. Mimo to Model X wyposażony w najsłabszy zestaw baterii powinien pokonać na jednym ładowaniu około 230 km. Najdroższy napęd ma pozwolić pokonać około 435 km. Również elementy wnętrza, jak deska rozdzielcza nowy SUV otrzyma z modelu S. Początkowo model X miał pojawić się na rynku już w 2014 roku. Jego cena ma się wahać pomiędzy 45 a 60 tysięcy dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Xcion Nowy elektryczny samochód z Polski

Xcion

Więcej o:
Copyright © Agora SA