Opel Meriva z 95-konnym silnikiem 1.6 CDTI

Gama jednostek napędowych zmodernizowanego Opla Merivy została poszerzona o najoszczędniejszą wersję nowego silnika wysokoprężnego 1.6 CDTI

Plan Opla | Do 2022 roku 8 proc. udziału w europejskim rynku

Najsłabszy wariant zastępuje w ofercie diesla poprzedniej generacji o pojemności 1,3 litra. Nowa konstrukcja zapewnia taką samą moc oraz zwiększony o 100 Nm (do 280 Nm) maksymalny moment obrotowy, zużywając przy tym mniej paliwa i emitując mniej CO2. Według danych producenta, jednostka 1.6 CDTI/90 KM spala średnio 4 litry oleju napędowego na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Ople

Nowoczesny motor 1.6 CDTI od teraz jest dostępny w wariantach mocy: 136 KM, 110 KM i 95 KM. Podstawowa jednostka uzupełnia trio silników wysokoprężnych nowej generacji, wyróżniających się niewielkim zużyciem paliwa i wysoką kulturą pracy (potwierdził to nasz test nowej Merivy). Silnik współpracuje z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach i standardowo jest wyposażony w system start/stop.

Opel Meriva z podstawowym silnikiem wysokoprężnym 1.6 CDTI kosztuje od 62 350 zł (w cenę wliczony jest rabat w wysokości 5 000 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL 1.6 CDTI | Test | Miła niespodzianka

Więcej o:
Copyright © Agora SA